شنبه 1401/09/12 - 19:38
طاهری
استان هرمزگان
سردار غلامی:

صندوق های قرض الحسنه طلیعه ای نورانی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) گفت: راه اندازی صندوق های قرض الحسنه بسیج سازندگی یک طلیعه بسیار نورانی در تحقق اقتصاد اسلامی بوده که با پول‌های پاک مردم و برای مردم راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی هرمزگان؛ سردار غلامی در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی در هرمزگان افزود: در صندوق های قرض الحسنه مردمی این بود که بیاییم با منابع مردم و محوریت خود مردم و بسجیان و با شناخت محله این صندوق ها ایجاد شود و  اعتمادی که بهم دارند این وام ها پرداخت شود.

سردار غلامی ادامه داد: یکی از اصول دیگر صندوق های قرض الحسنه، فرایند تعاونی هاست که  تعاونی یکی از بسترهای تحقق عدالت اجتماعی در جامعه و قانون اساسی ماست و تاکنون نتوانستیم تعاونی های به معنای واقعی را اجرایی کنیم.

وی بیان داشت: دلیلش این بوده که آدم‌های دلسوز یک جمع را نتوانستیم در بحث تعاونی ها بگذاریم لذا یکی از مراحل صندوق ها هم بحث تشکیل تعاونی هاست که نیاز به حمایت دارد.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) اظهارداشت: تجربه ما در بسیج سازندگی این است که همه واحدهایی که از یک پایداری و قدرت و ایستایی کامل در مقابل زلزله تحولات اقتصادی برخوردار بوده، قادر هستند که با مبالغ خیلی کم و در طول زمان ایجاد شده‌اند نه وام هایی زیادی که با یک تنش در بازار نتوانتند قسط های خود را پرداخت کند  و بدهکار شوند.

سردار غلامی ادامه داد: لذا این کاری که در نشریه منهای نفت ایجاد شده، به عنوان الگوی این بزرگترین اقدام برای ایجاد اشتغال مردم پایه، درست با منابع پاک است که عنایت الهی هم در آن می‌تواند شامل شود لذا انتظار حمایت از این صندوق ها داریم.

وی گفت: این صندوق ها هیچ ارتباطی سازمان یافته با سپاه ندارند بلکه تسهیل گران مردم را توجیه می‌کنند و مردم خودشان کنار هم قرار می‌گیرند و از محل صندوق ها به خودشان وام می‌دهند که حمایت از این صندوق ها و تعاونی ها و حمایت این استعدادهای شناسایی شده در فرایند تشکیل صندوق هاست.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) ادامه داد: بعضی از این تسهیل گران و مدیران صندوق ها و کارافرین ها جزو بهترین ها هستند برای اینکه در دستگاه‌ها جذب شوند و با این نگاه  آن موانع را بردارند؛ بسیاری از مشکلات مربوط به حوزه تولید و اشتغال و صادرات موانعی است که در دستگاه‌های ما وجود دارد که عبور از آن‌ها به سادگی امکان‌پذیر نیست.

سردار غلامی اضافه کرد:  استفاده کردن از این افراد در دستگاه‌ها و جذب آن‌ها در دستگاه‌ها و حمایت این‌ها برای اینکه در نمایشگاه های کشورهای حاشیه خلیج فارس حضور پیدا کنند و اعتباراتی که در دستگاه‌های ما وجود دارد، بیاید در حمایت از این‌ها قرار گیرد این‌ها می‌تواند آن افق های مورد نظر را با توکل بر خداوند متعال بدست آوردند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع) در بخش نخست سخنان خود نیز به فتنه های اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: در فتنه اخیر که تمرکز تهاجم به جایگاه رهبری و ملت ایران و همه نهادهایی که در قالب بسیجی به صحنه آمدند، دلیلش این است که دشمن این‌قدر نگران است چرا که توطئه ها و نقشه هایش را بر آب دیده است .

سردار غلامی ادامه داد: دلیل دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی با نظام این است که این تفکر بسیجی امروز از جغرافیای ایران عبور کرده و آزادگان، مستضفعان و پابرهنگان عالم امروز از این نظام الگو گرفته‌اند و توانسته اند خودشان را بالا بکشند و جایگاه و موقعیت خودشان را به دست بیاورند.

وی یادآورشد: اگر تاریخ را مشاهده کنیم می‌بینیم جنگ‌های مختلفی که اعراب با اسرائیل داشتند همه آن جنگ ها با شکست های بسیار سنگین در کشورهای عربی و اسلامی به پایان رسیده و خروجی آن اقتدار یک رژیم جعلی و دروغین بوده اما امروز موقعیت آن رژیم جعلی که همه استکبار پشت آن هستند به جایی رسیده که در آخرین رویارویی که بچه های جهاد اسلامی که یکی از جریان های مقاومت وقتی که با این رژیم تا بن دندان مسلح در می‌افتد، بعد از هشت روز سران این رژیم به تکاپو می‌افتند و درخواست از کشورهای منطقه که بتوانند آتش بس برقرار شود.

این مقام دانشگاهی اضافه کرد: چرا که الان به جای سنگ ها در دست احزاب موشک های پیشرفته قرار گرفته و اسرائیل در محاصره قرار گرفته است که دستاوردهای این تفکر و تشکل بسیج است که در عراق، سوریه، یمن و جای جای سرزمین اسلامی آن حماسه های بزرگ را خلق کردند.

سردار غلامی تصریح کرد: در فتنه پیچیده اخیر که روی بسیج و موقعیت  وجایگاه رهبری نشانه گرفتند، دلیلش این بوده که این حماسه ها عرصه را بر مستکبران تنگ کرده است؛ ما در همه حوزه ها الان به جایگاه وسیع و بزرگی رسیده‌ایم اما درعرصه اقتصادی آن‌گونه که باید نتوانستیم از همه ظرفیت‌ها و قابلیت هایمان استفاده کنیم.

وی گفت: دشمنان الان برابر با بررسی های انجام شده در 20 سال گذشته تهاجمی که از نظر فضای مجازی به باورها و قابلیت‌ها و داشته و توانمندیهای ملت ایران صورت گرفته نه در تاریخ ایران بلکه در دنیا هم سابقه ندارد برای اینکه این اتفاق هایی که افتاده دیده نشده و نسل جوان اصلاً این‌ها را نبیند اما دشمن بداند در طول این سالها در کشور اقدام‌های خوبی انجام شده است و ما برای اینکه بتوانیم این مرحله را کامل کنیم باز راهی جز به صحنه آمدن برای اجرای مطالبات ولایت و رهبری نداریم.

سردار غلامی ابراز داشت: در حوزه اقتصاد هم باید همان‌طوری که جنگ را تمام کردند باید این را به پایان برسانند در حوزه شکوفایی های علمی که جوانان ما به صحنه آمدند و حوزه اقتصاد هم باید مردم به صحنه بیایند و بسیج این ظرفیت را ایجاد کرده است.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.