فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان:
شناسه خبر :۹۰۳۹

۲۰۰ قرارگاه تحول محلات در هرمزگان تشکیل شده است

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با بیان اینکه ۲۰۰ قرارگاه تحول محله با محوریت مسجد در هرمزگان تشکیل شده است، گفت: مشارکت در محرومیت زدایی محلات و ایجاد ظرفیت به منظور ارتقای کیفیت زندگی مردم و رفع مشکلات پیرامونی در زمینه های مختلف از جمله دیگر کارکردهای این قرارگاه ها است.
نسخه مناسب چاپ

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی بسیج سازندگی هرمزگان به نقل ازخبرگزاری بسیج، اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، در حاشیه اردوی جهادی بسیج ادارات  با اشاره به آغاز فعالیت قرارگاه های تحول محلات در استان هرمزگان گفت: ۲۰۰قرارگاه تحول محلات درسطح استان تشکیل شده که رویکرد این قرارگاه ها محله محوری و مسجد محوری است.

سالاری، با اشاره به برنامه های این قرارگاه ها در استان عنوان کرد: این قرارگاه ها در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و محرومیت زدایی در محلات و با استفاده ازظرفیت های و نهادها و تشکل ها مردم همان محله با محوریت مسجد می باشد.

وی، ادامه داد: نگاه این قرارگاه ها  این است که از ظرفیت های مردم محلات زمینه‌ای را فراهم سازد برای رفع مسائل خود محله تا این مشکلات به حداقل برسد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، با اشاره به برپایی میز خدمت در محله اسلام آباد بندرعباس خاطر نشان کرد: در روز گذشته در یکی ازمحلات بندرعباس نماینده ای از ادارات مختلف حضور یافتند و مشکلات محلات را شنیدند و برخی را حل و بعضی از این مسائل که نیاز به تصمیم گیری بیشتری داشت را به رده های بالاتر انعکاس داده شد.

سالاری، اظهار کرد: فلسفه تشکیل قرارگاه های تحول محلات این است که توفیق داشته باشیم از نزدیک مسائل و مشکلات مردم را بشنویم و تا آنجابیکه ازدستمان بر می آید آن را حل کنیم و بخشی از آنها را به مراجع بالاتر انعکاس دهیم.

وی، گفت: مهم ترین اهداف تشکیل قرارگاه تحول محلات این است که مردم به صحنه بیایند وکمک بکند مسائل وموضوعات محلات را رفع نمایند، که این موضوعات در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و محرومیت زدایی می باشد.

سالاری، با اشاره به ظرفیت های بسیار بی نظیر مردم عنوان کرد: هرجاکه مردم حضور یابند مسائل به خوبی حل می شود نمونه مصداقی آن در دفاع مقدس حضور مردم سرنوشت جنگ را تغییرداد؛ درعرصه های مختلف اگر حضور مردم درکنار مسئولین پررنگ باشد قطعا مسائل و مشکلات به لطف الهی رفع خواهد شد.

در این اردو از تمامی بسیج ادارات و سازمانها حضور داشتند و به رفع مشکلات مردم پرداختند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها