فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان:
شناسه خبر :۶۶۵۷

جزیره هرمز نماد ایثار و استقامت است

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: جزیره هرمز نماد ایثار و استقامت است و جوانان باید با ظرفیت های این جزیره آشنایی پیدا کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بسیج سازندگی هرمزگان به نقل از خبرگزاری بسیج، اباذر سالاری با بیان اینکه یکی از اولویت‌ها و مأموریت‌های اساسی سپاه پاسداران و سازمان بسیج خدمات رسانی به مردم و محرومیت زدایی در زمینه‌های مختلف است، بیان داشت: بسیج در زمینه‌های مختلف توانسته خدمات رسانی کند، در استان هرمزگان نیز این موضوع در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه کمک به دولت در سال‌های گذشته از برنامه‌های اصلی بسیج بوده و بعد از این نیز خواهد بود، ابراز داشت: اقدامات بسیج در خدمت رسانی به مردم و محرومان در راستای کمک به دولت است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: بسیج نهادی است که در آن همه مردم برای رساندن نظام اسلامی به بهترین حالت خود و تحقق اهداف تعیین شده تلاش می‌کنند، بدون اینکه به دنبال ثروت و یا پست‌های دولتی باشند و این ارزشمندترین سرمایه‌ای است که یک حکومت می‌تواند در اختیار داشته باشد.

سالاری با اشاره به توانمندیهای بسیج برای حل مسائل کشور، افزود: مساله فرهنگ و اقتصاد از جمله مهمترین بخش‌های مورد توجه بسیج در سال‌های اخیر است که با تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود مردم به صحنه مدیریت کشور صورت گرفته است.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) از همکاری بسیج در زمینه مسائل فرهنگی به عنوان یک اولویت یاد کرد و گفت: ما در تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی آماده همکاری با دستگاه‌ها و ادارات مختلف به منظور اجرای برنامه‌های کلان نظام در زمینه اقتصاد مقاومتی و مقابله با جنگ نرم هستیم و بسیج برنامه‌های خوبی در این بخش برای اجرا دارد.

وی از بسیج به عنوان یک ظرفیت استراتژیک برای کشور و استان یاد کرد و عنوان داشت: انقلاب اسلامی با حمایت مردم و هدایت‌های هوشمندانه امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و با حضور مردم در صحنه و تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی تداوم می‌یابد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان یادآور شد: حضور جوانان و نوجوانان در پایگاه‌های بسیج مساجد و محلات که محل آن مساجد است در حال حاضر بر پایه مسجد محوری است که با بهره‌گیری و استفاده بسیجیان از مراسمات مذهبی، فضائل اخلاقی، نماز جماعت، ذکر، دعا و توسل بتواند جایگاه و نقش اصلی خود را در دل جامعه ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از مسجد محوری، استفاده بسیج از ظرفیت مسجد برای تقویت بنیه معنوی بسیجیان و از طرفی دیگر، فعال کردن کارکردهای مساجد و تأثیرگذاری مسجد فعال، پویا و تراز انقلاب اسلامی بر فضای اجتماعی جامعه است تا مسجد بتواند محل رجوع مردم در زمینه‌های عبادی، حقوقی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… باشد و مردم، مسجد را به عنوان یک پایگاه مردمی بدانند.

سالاری با بیان این‌که امروز بسیجیان، مساجد و محلات جهت خدمات‌رسانی به مردم و ایفای نقش حفظ ارزش‌های انقلاب در گروه‌های مختلف با محوریت قرارگاه‌هایی سازماندهی شده‌اند؛ تصریح‌کرد: رئیس قرارگاه امام جماعت همان مسجد می‌باشد و هر اجرای برنامه‌ای در مسجد بایستی با محوریت امام جماعت باشد و جزیره‌ای عمل نشود.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به این مهم نیاز به برنامه ریزی است افزود: یکی از موضوعات در این زمینه تبلور حرمت انقلابی و مدیریت برگرفته مردم در سطح کشور است تا شاهد تحقق دولت اسلامی با عملکرد خودش و هم کشور و ملت اسلامی باشیم.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان بااشاره به برگزاری این کارگاه آموزشی در جزیره هرمز اظهارداشت: جزیره هرمز نماد ایثار و استقامت است و جوانان باید با ظرفیت‌های این جزیره آشنایی پیدا کنند.

سالاری بیان داشت: باید کمک کنیم که جزیره هرمز به آن جایگاهی که مدنظر جوانان و مردم این جزیره هست برسانیم.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها