رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم رژه خلیج فارس:
شناسه خبر :۵۴۹۲

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قدرتمند تر از همیشه آماده دفاع از ملت و کشور هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز قدرتمند تر از همیشه آماده دفاع از ملت و کشور هستند که این قدرت نتیجه مجاهدت ها و تدابیر راهبردی جوانان و فرماندهان غیور و سلحشور ماست.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بسیج سازندگی هرمزگان به نقل از خبرگزاری هرمز؛علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم رژه نیروهای مسلح استان هرمزگان در کنار آّهای نیلگون خلیج فارس با اشاره به سالروز حمله صدام حسین به خاک ایران اسلامی اظهار کرد: جنگ تحمیلی منجر به وقوع طولانی ترین جگ های قرن اخیر شد که در آن زمان صدام با تحریک دولت های منطقه وفرامنطقه تصور می کرد می تواند با ارتش خود و بهره مندی از حمایت های خارجی ملت ایران را به زانو درآورد.

وی اظهار کرد: صدام تصور می کرد با اشغال بخشی از خاک کشور نظام جمهوری اسلامی ایران را تسلیم اراده خود کند اما همگان دیدند که او به هیچ یک از آرزوهای خود نرسید گرچه خسارات مالی و جانی سنگینی بر کشور ایران و عراق ووارد کرد و ارتش او به کلی نابود شود و نهایتا نفرت کشورهای منطقه را برای خود باقی گذاشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران و عراق به قدمت تاریخ روابط دوستانه و برادارانه دارند و در عراق هم زندگی می کنند ودولت های دو کشور روابط صمیمانه دارند؛افزود: در عراق جدید نیروهای مسلح این کشور مجددا کشل گرفت که در خدمت عراق است و در حال مبارزه با تروریسم ها هستند.

لاریجانی تصریح کرد:نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران امروز قدرتمند تر از همیشه آماده دفاع از ملت و کشور هستند که این قدرت نتیجه مجاهدت ها و تدابیر راهبردی جوانان و فرماندهان غیور و سلحشور ماست.

وی با بیان اینکه به طور خلاصه چهار علت در توانمندی نیروهای مسلح اسلامی برشمرد که پایه گذاری صحیح و اصولی نیروهای مسلح در نظام جمهوری اسلامی است،گفت:در قانون اساسی ما ۹ اصل اختصاص به نیروهای مسلح دارد و حدود ۱۰ اصل به نحوی به نیروهای مسلح مربوط می شود که مجموع این اصول قانون اساسی و تجربه دفاع مقدس این گونه در یافت می شود  اساس شکل گیری نیروهای مسلح در انقلاب ما مردمی بودن ذاتی نیروهای مسلح کشور ماست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید به مکتبی بودن نیروهای مسلح عنوان کرد: در اصل یکصدو چهار آمده است که ایران باید ارتشی اسلامی باشد و در اصل یکصد و پنجاهم ویژگی های سپاه پاسداران را نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن دانسته است که عمق فکری و آینده نگر بنیان گذاران جمهوری اسلامی را نشان می دهد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها