شناسه خبر :۳۰۶۹

از نداشتن انشعاب برق تا دوش گرفتن با آب سرد/جهادگران عرصه فقر پیشتاز کمک به محرومین

نسخه مناسب چاپ

خانواده ۵ نفره ای که در مغیری(یکی از محله های میناب) زندگی می کنند به دلیل مشکلات مالی قادر به تامین نیازهای اولیه زندگی نیستند و دلیل نداشتن هزینه برای خرید آبگرمکن مجبورند با آب سرد حمام کنند؛همین باعث شد تا جوانان جهادگر مینابی پس از شناسایی در راستای محرومیت زدایی از این خانواده اقدام کنند.

مغیری نام یکی از محله های میناب است که در فاصله ی ۱۰۸ کیلومتری بندرعباس قرار گرفته است. با گذر از کوچه های این محله خانه ای را می بینیم که درب خانه و دیوارهایش کوتاه تر از سایر خانه هاست.

از آنجایی که درآمد مادر روزانه خرج می شود، تامین دیگر نیازهای خانواده به سختی امکان پذیر است، در واقع تنها با نگاهی گذرا به ظاهر خانه می توان به اهمیت وجود امکانات اولیه در این خانه پی برد.

سقف این خانه ی قدیمی را چوب هایی پوشانده شده که نور خورشید به راحتی از آن عبور کرده و به داخل خانه می تابد؛ وبه جای درب در مقابل سرویس بهداشتی پرده ای قدیمی و رنگ و رو رفته در مقابل آن قرار گرفته است.

از دیگر مشکلات این خانواده می توان به نبود وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب اشاره کرد، نبود آبگرمکن باعث شده تا اعضای این خانواده با آب سرد حمام کنند.

به دلیل قادر نبودن برای خرید انشعاب آب، آب این خانواده از خانه ی یکی از همسایه ها تامین می شود، نبود برق نیز باعث شد تا یکی از خیران مینابی اقدام به تامین هزینه ی انشعاب برق این خانه کند.

جمعی از جهادگران هرمزگانی برای حل مشکلات این خانواده راهی محله مغیری شدند تا برای  رفع مشکلات این خانواده گامی موثر بردارند.

محمدقنبری، مسئول گروه جهادی شهید هدایت الله عسکری، با اشاره به نقش موثر جهادگران در محرومیت زدایی مناطق محروم، اظهار کرد: دانشجویان جهادگر دانشگاه پیام نور میناب، در اردوی جهادی سه روزه شرکت کردند.

مسئول گروه جهادی  شهید هدایت الله عسکری تصریح کرد: با همکاری بسیج سازندگی، و بعد از شناسایی این خانواده برنامه ریزی و اقدامات اولیه برای انجام کارهای سازندگی صورت گرفت.

قنبری گفت: با توجه به اینکه سرویس بهداشتی این خانه در وضع مناسبی قرار نداشت، با همکاری بسیج سازندگی میناب برای تامین هزینه های خرید مصالح اقداماتی صورت گرفت و پس از آن دانشجویان جهادگر اقدام به ساخت سرویس بهداشتی کردند.

وی در ادامه گفت: از آنجایی که این خانواده زیر نظر نهاد حمایتی نیستند، و توان مالی خوبی برای تعمیر سقف خانه ندارند با کمک دوستان جهادگر اقدام به تعمیر و ساخت سقف خانه خواهیم کرد.

مسئول گروه جهادی با اشاره به اینکه جوانان انقلابی در تمامی عرصه ها حضور فعالانه دارند، خاطر نشان کرد: برگزاری اردوهای جهادی علاوه بر از بین بردن محرومیت در مناطق مختلف کشور، قطعا در ثبات روحیه ی انقلابی و خودسازی جوانان موثر خواهد بود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها