یکشنبه, 02/22/1398 - 09:44 hormozgan
مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بندرلنگه؛

25 گروه جهادی فعال در شهرستان بندرلنگه

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت شهرستان بندرلنگه از ۲۵ گروه جهادی فعال در شهرستان خبر دارد و افزود: گروه های جهادی شهرستان در اقشار مختلفی مانند بسیج جامعه پزشکی،بسیج جامعه زنان،مهندسین کشاورزی،دانشجوها،طلاب خواهر و برادر،بسیج مساجد و... به فعالیت می پردازند. تعداد آنها به بیش از ۲۵ گروه جهادی می رسد.
25 گروه جهادی فعال در شهرستان بندرلنگه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بسیج سازندگی هرمزگان به نقل از خبرگزاری بسیج هرمزگان، عبدالنبی صحرانورد، مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بندرلنگه  از فعالیت ها و پروژه های در دست افتتاح در هفته ی سازندگی خبرداد و خاطر نشان کرد که اولین پایگاه بسیج دریایی در بندربستانه در اولین روز از هفته بسیج سازندگی در شهرستان افتتاح گردید.
صحرانورد با تاکید بر اهمیت محرومیت زدایی و اشتغال زایی در کشور یادآور شد:اشتغال زایی قشر جوان و همچنین انجام پروژه های عمرانی و غیر عمرانی در جهت محرومیت زدایی از مناطق محروم در قالب حرکت های جهادی،رونق تولید و اقتصاد مقاومتی از اهداف و اولویت های بسیج سازندگی است 
وی در ادامه تصریح کرد:حرکت های جهادی و کار در مناطق محروم فرصتی برای خودسازی نیروهای جوان و انقلابی که در این عرصه قدم گذاشته اند.لذا تشکیل گروه های جهادی از اقشار مختلف سبب تشکیل روحیه خودسازی و کمک رسانی در بین آنها می شود
مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت شهرستان بندرلنگه از ۲۵ گروه جهادی فعال در شهرستان خبر دارد و افزود: گروه های جهادی شهرستان در اقشار مختلفی مانند بسیج جامعه پزشکی،بسیج جامعه زنان،مهندسین کشاورزی،دانشجوها،طلاب خواهر و برادر،بسیج مساجد و... به فعالیت می پردازند. تعداد آنها به بیش از ۲۵ گروه جهادی می رسد.
 
عبدالنبی صحرانورد با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی  و کار آفرینی در جامعه عنوان کرد:در طی سال گذشته ۹ عنوان شغل در قالب مشاغل خانگی و اقتصاد مقاومتی با اعطای وام پنج تا ۱۵ میلیون تومان در شهرستان  انجام گردید و همچنین ۲۰ پروژه های محرومیت زدایی که در قالب حرکت های جهادی و با حمایت کمیته امداد و بنیاد مستضعفین انجام گرفته شامل ۱۷ چشمه سرویس بهداشتی و حمام در محلات طرح تحول و ساخت ۳ مسکن نیازمندان از جمله این طرح ها می باشد. 
این مسئول با یادآوری سیل اخیر در چند استان کشور خاطر نشان کرد: در راستای خدمات رسانی به هموطنان خوزستان۶ تیم جهادی  با دبیری ناحیه مقاومت سپاه شهرستان و تشکیل ستاد پشتیبانی به استان خوزستان اعزام گردید که از این رو این تیم ها که شامل :تیم های ستاد اربعین حسینی شهرستان و همچنین موکب کریم اهل بیت بندرچارک و تیم تخصصی امداد و نجات اداره بنادر و دریانوردی و دو گروه جهادی از سوی حوزه علمیه آل بیت ،خدماتی از قبیل پخت روزانه ۳۰۰۰ غذای گرم،پخت ۲۰۰۰ نان گرم،ارسال ۱۰ فروند شناور سبک باهمکاری منطقه پنجم سپاه دریایی اقدام به  ساخت سیل بند و کمک رسانی را در مناطق سیل زده انجام دادند.
وی همچنین در ادامه با تاکید بر  ضرورت ادامه ساخت و احداث پروژه های محرومیت زدایی در محلات طرح تحول و حاشیه نشین ها اضافه کرد روند احداث و افتتاح پروژه های محرومبت زدایی در سال جاری با احداث سرویس بهداشتی و وضوخانه جهت نیاز نیازمندان،تهیه بسته های حمایتی،معیشتی و ارزاق برای خانواده های بی بضاعت،تهیه بسته های لوازم التحریر و همچنین خدمات بهداشتی و درمانی و کشاورزی در روستاها ادامه دارد. 
مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه شهرستان در پایان از فعالیت های بسیج سازندگی در این هفته گفت و خاطر نشان کرد: افتتاح اولین پایگاه بسیج دریایی در بندر بستانه و همچنین اعزام تیم های پزشکی به مناطق کمتر توسعه یافته،افتتاح نمادین کارگاه های خیاطی،پرورش دام سبک در قالب اقتصاد مقاومتی،همایش جهادی و تحلیل از جهادگران شهرستان،اعزام جهادگران به مناطق محروم و ارائه خدمات به هموطنان با توزیع بسته های غذایی و ارزاق ویژه ماه مبارک رمضان از عمده فعالیت های جهادگران در هفته بسیج سازندگی است.