سه شنبه 1400/06/23 - 07:56
طاهری
hormozgan-admin

کشت طلای سرخ با چاشنی اراده و همت

کشت طلای سرخ با چاشنی اراده و همت برای اولین بار در منطقه احمدی استان هرمزگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان هرمزگان: کشت طلای سرخ با چاشنی اراده و همت برای اولین بار در منطقه احمدی استان هرمزگان.

روستای احمدی یکی از مناطق حاصلخیز در بخش باغداری به خصوص نارنگی و پرتقال می باشد که مرکبات در این منطقه بسیار مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است و سال هاست که به عنوان محصولات اول روستا کشت می‌شود اما با توجه به آب و هوای خاص و موقعیت جغرافیایی انواع گیاهان سردسیری و گرمسیری کشت و برداشت می شود.

در یکی از گفتگوها با آقای محمد صفاری از کشاورزان موفق منطقه احمدی متوجه شدیم که با اراده ی راسخ از جنس کشاورزان سخت‌کوش توانسته است در جنوبی ترین استان کشور یعنی هرمزگان زعفران کشت کند.

آقای صفاری می گوید به این فکر افتادیم که کاشت زعفران را در منطقه آزمایش کنیم و با رایزنی که در مشهد قطب زعفران کشور با کشاورزان این محصول داشتیم، توانستیم نشاء آن را به دست آوریم

و در مرحله اول در سال ۹۹ در یک قطعه زمین ۱۰۰ متری کشت کنیم که به لطف خدا در حال گلدهی و برداشت آن هستیم منطقه احمدی در فاصله حدودا ۸۰ کیلومتری شهرستان بندرعباس که دارای جمعیت ۱۲ هزار نفر و دو روستا می باشد، قرار دارد و دارای آب و هوایی هست که انواع کشاورزی مثل صیفی جات و مرکبات و گیاهان دارویی کاشت می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)