سه شنبه, 01/14/1397 - 11:03 hormozgan

پویایی چرخه اقتصادی کشور با حمایت از تولید کالاهای داخلی

حمایت از تولید داخلی وساخت کالاهای ایرانی یکی از بهترین راهکارهای رونق چرخه اقتصاد محسوب می شود.
پویایی چرخه اقتصادی کشور با حمایت از  تولید کالاهای داخلی

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» نامیدند، این شعار به دلیل اهمیت تولید، حمایت و نیز مصرف کالاهای ایرانی است.

مصرف کالای تولید داخل می تواند از بیکاری در جامعه جلوگیری و بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل کرده و سبب به روزی بیش از پیش جامعه ایرانی شود.

افزایش تولید ملی و رونق کارخانه ها و کارگاه ها سبب ایجاد خود باوری در تولید کنندگان، افزایش اعتماد به نفس،دمیده شدن نشاط و شادابی در میان جوانان و تحقق اقتصاد مقاومتی می شود.

ضرورت حمایت ملت ایران از چرخه های تولیدی و کالای ایرانی راه حل اساسی برحرکت و جهش اقتصاد کشور است. موضوعی که با رویکرد خرید کالای ایرانی می توان حمایت از کار و سرمایه ایرانی را تحقق بخشید و با رفتاری مثبت نسبت به ارتقاء کیفیت و بهره تولیدات داخلی نیز گامی اساسی را اعمال کرد.دراین رویکرد توجه به خرید کالاهای مورد نیاز از بازار داخلی و تولید ملی بعنوان گام اساسی درحمایت از چرخه های تولید و درخواست بجای مردم برای بهبود کیفیت و ارتقاء اجناس ایرانی می باشد.

احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت کشور و کل آحاد جامعه امری درونی و با ارزش است که مردمان آن کشور برای توسعه و تعالی میهن خود متعهدانه می کوشند منافع ملی را بر منافع شخصی، گروهی و سازمانی ترجیح می دهند.

حمایت از تولید داخلی یکی از بهترین راهکارهای رونق بخشی به چرخه اقتصاد و پویایی آن محسوب می شود. حفظ مشاغل موجود در بخش های تولیدی، گسترش و ایجاد شغل های تازه به دلیل فراهم شدن تقاضای جدید برای محصولات موجود و خدمات نو و در نتیجه کاهش نرخ بیکاری، گسترش چرخه های تولید به صورت مستقیم و غیر مستقیم و تقویت بنیان های امنیتی و دفاعی کشور از جمله این مزیت ها به شمار می رود.

از طرف دیگر حمایت از تولید داخلی افزون بر افزایش توان پولی، مالی و اعتباری کشور و افزایش قدرت وام دهی به دیگر کشورها، افزایش درآمد های دولت ناشی از مالیات و امکان ارایه خدمات عمومی بهتر و در نتیجه افزایش منافع جمعی مردم را به دنبال دارد.

باتوجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت در این زمینه از طریق مبارزه با کالاهای قاچاق و حمایت از تولید داخلی،مصرف کنندگان کالاها باید با استفاده از کالاهای ملی و تولیدی کشورمان در تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند.