مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل از اعزام یازدهمین گروه جهادی استان اردبیل از شهرستان بیله سوار به مناطق سیل زده معمولان استان لرستان خبر داد.
استاندار اصفهان عنوان کرد: الگو سازی برای مصرف بهینه آب، رونق تولید و اشتغال زایی از جمله اولویت های مدیریت استان است که امیدواریم با همکاری بسیج سازندگی و سایر دستگاه های اجرایی ذیربط محقق شود.
رسالت موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج در ۴ حوزه حوادث غیر طبیعی،محرومیت زدایی،بافت فرسوده حاشیه شهر و کرامت اجتماعی است و تسریع در ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده استانهای گلستان،خوزستان ولرستان است.
کارآفرین ۳۲ساله با تولید نان بستنی در ماه ۹میلیون تومان درآمد دارد که کار خود را از کارگری در یک کارگاه تولید نان بستنی آغاز کرد و بعد از گذشت یک سال با خرید دستگاه ساده و سنتی تولید را آغاز کرد.
مسئول بسیج جهاد سازندگی گفت: تجربه زلزله کرمانشاه موجب شد تا بسیج سازندگی به این فکر بیفتد که یک سامانه‌ای راه اندازی کند تا وضعیت استان‌ها از حالت بی نظمی خارج شود.
۲۰ گروه جهادی بسیج سازندگی استان قزوین برای خدمت به زائران در مسیر راهپیمایی اربعین حضور دارند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان از خدمات‌رسانی گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده استان خبر داد و گفت: تعدادی از راه‌های دسترسی مناطق سیل‌زده گیلان به کمک گروه‌های جهادی سپاه بازگشایی شد.
توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته لوازم التحریر توسط گروه جهادی شهدای غواص ناحیه شهید محلاتی در روستاهای محروم جنوب کشور
معاون هماهنگ‌کننده سپاه نهاوند گفت: باهدف جمع‌آوری لوازم‌تحریر برای دانش‌آموزان نیازمند، طرح یک کاسب یک دانش‌آموز در نهاوند اجرا شد.
اردوهای جهادی روایت حضور جهادگرانی است که با طعم شیرین اخلاص ،لبخند را بر لبان مردمان مناطق محروم هدیه می‌کنند،
همدان به علت داشتن کشاورزی پویا و باغات متنوع ظرفیتی بی‌نظیر برای ایجاد صنایع وابسته و ایجاد اشتغال دارد، یکی از این ظرفیت‌ها تولید میوه خشک یا به عبارتی چیپس میوه است که می‌توان با کمترین سرمایه هم کارآفرینی کرد.
اولین نکته اساسی که باید به آن اشاره کرد، این است که طرح اصلی سازمان بسیج حقوق دانان (طرح افزایش و ارتقا‌ء سطح آگاهی حقوقی مردم) است.
در سال جاری بیش از ۴۰ طرح عمرانی و فرهنگی از سوی گروه‌های جهادی در شهرستان خمین انجام شد.
مسئول بسیج سازندگی استان خوزستان با تأکید بر لزوم ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی گفت: دو هزار موکب بسیج سازندگی استان خوزستان به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.
این روزها یکی از مهمترین مسائل و مشکلات خانواد های ایرانی مسائل اقتصادی و ایجاد درآمدو اشتغال می باشد. در این بین زنان نقش موثری در اقتصاد خانواده داشته و شاهد این هستیم که زنان خانه دار نیز به کمک همسر خود آمده و نقش موثری در تامین مخارج خانواده ایفا می کنند.
مسئول پایگاه کوثر شهرستان بهار از برگزاری اردوی جهادی در روستای حسین‌آباد عاشوری خبر داد.
ابتدای سال جاری بود که بر اثر سیلاب و به دنبال آن رانش بی سابقه زمین، روستای برفیان در تویسرکان تخلیه می شود و اما این روزها کلنگ ساخت واحدهای مسکونی در روستا به زمین زده شده است تا با همکاری سپاه و بنیاد مسکن روستای جدید برفیان در پایین دست آن ساخته شود.
فعالیت در حوزه های اقتصادی، عمرانی ، کشاورزی و … در مناطق کم برخوردار و روستاها یکی از مهمترین اهداف شکل گیری بسیج سازندگی در کشور بود که بعد از گذشت تقریبا ۲۰ سال از شکل گیری آن خدمات ارزنده و ارزشمندی را در مناطق محروم انجام داده است.
گروه‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کربلای معلی اعزام شدند.

صفحات

تازه ها